Конституція України
Приховане відеоспостереження припускає використання непомітних для неозброєного ока камер і прослуховуючих пристроїв. Людина не підозрює про те, що за ним спостерігають, і тому поводиться більш розкуто і природно. Поза сумнівом, таке відеоспостереження дає найкращі результати і може стати ключовим джерелом корисної інформації. Проте слід пам'ятати, що в нашій країні приховане відеоспостереження заборонене і переслідується законом.
Також слід пам'ятати, що кримінальну відповідальність несуть не лише особи, що використовують приховане відеоспостереження у власних цілях, але і компанії, що надають подібне устаткування і послуги з його установки. При чому правопорушенням вважається вже сам факт придбання подібної техніки.
“Стаття 359. Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації"
Незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий термін.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років.
Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам чи інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, – караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років”.
Тому, щоб не потрапити в неприємну ситуацію при купівлі устаткування для відеоспостереження, слід знати, які саме камери відносять до прихованих. В першу чергу, це так звані "pinhole камери" - камери з винесеною зіницею входу. При тому, що вони фактично заборонені в Україні, саме такі камери використовуються у видеодомофонах. До категорії протизаконних також відносять камери, замасковані під побутові прилади і працюючі при освітленості на приймальному елементі менше 0,0001 лк.
Правоохоронні органи мають право законного використання таких систем з дозволу суду в цілях попередження і розслідування правопорушень (наприклад, для збору доказів у справі або підтвердження факту корупційної діяльності).
Проте, відеоспостереження залишається незамінним у банківській сфері і торгівлі : воно допомагає попереджати крадіжки і розкривати вже вчинені злочини. Упізнання злочинця по відеозапису значно простіше за складання фоторобота із слів очевидців. Робота охоронців також стає значно ефективніша при використанні систем спостереження. В той же час попереджаються порушення і махінації з боку персоналу, оскільки відеоспостереження об'єктивне і неупереджене.
Якщо Ви все ж вирішили, що Вам потрібне непомітне відеоспостереження, то ми рекомендуємо використати мініатюрні камери в корпусі або купольні камери. За бажанням їх можна сховати від стороннього ока або захистити від актів вандалізму. Для використання в під'їздах ідеальним варіантом буде відеоочко: він працює за принципом відеокамери, але візуально нічим не відрізняється від звичайного дверного очка.
Як бачите, вибір законних засобів ведення відеоспостереження за будь-яким об'єктом досить широкий, тому не варто ризикувати, купуючи відеоустаткування на радіоринку або на вулиці. Довіряйте професіоналам і в сумнівних ситуаціях завжди звертайтеся за консультацією.
© 2006–2021 ТОВ «ЕКСПЕРТ-112»
Компанія діє на підставі лицензій ДСНС Украіни.
(063) 112-112-1
[email protected]
expert112ukr
01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 25,
офіс 33, 3 поверх Схема проїзду/a>