67
(063) 112-112-1
РУС | УКР
 

Зовнішній блискавкозахист

Підготовка до перевірки пожежного нагляду

Основною функцією зовнішнього блискавкозахисту є відведення електричного розряду, блискавки, що уразила будівлю, до того, що заземляє пристрою без яких-небудь механічних ушкоджень і спалахів.

Будь-яка зовнішій блискавкозахист: блискавкозахист будівель, блискавкозахист споруд або житлових будинків складається з трьох основних складових:

  • блискавкоприймачі (громовідводу), що монтується на даху. Він буває різного конструктивного виконання: стержень (штир), трос, сітка;
  • струмовідвод - провідники, сполучаючі блискавкоприймач і заземляючий пристрій;
  • заземляючий пристрій - спеціальні металеві конструкції із заданими характеристиками, що знаходяться під
  • землею.
Блискавкоприймачі бувають різних конструктивних класів: тросовий поодинокий/подвійний/замкнутый, стержневий поодинокий/подвійний і сітка. Вони можуть застосовуватися як одиничний елемент, так і в комбінації. В цілях отримання заданих техніко-економічних показників блискавкозахисту можна одночасно застосовувати блискавкоприймачі різних класів.

Монтаж блискавкоприймачів може робитися як біля об'єкту, що захищається, так і безпосередньо на об'єкті.Перший випадок в основному застосовується на об'єктах з підвищеною вибухо і пожежо небезпекою: АЗС, хімічні заводи, нафтові бази.

Установка блискавкоприймачів робиться відповідно до чинних в Україні норм і правил. Залежно від об'єкту блискавкоприймачі встановлюють:

  • методом захисного кута, у разі простих споруд;
  • методом фіктивної сфери, у разі складніших споруд і будівель;
  • з використанням захисної сітки для захисту широких плоских поверхонь.
Струмовідвід призначений для безпосереднього відведення струму до заземляючого пристрою що вдарила у будівлю або спорудження блискавки. Струмовідводи прокладають по найкоротшому шляху. Вони повинні йти вертикально, паралельними потоками, без різких викривлень. Кількість струмовідводів на кожний блискавкоприймач - не менше двох.

Враховуючи, що струмовідводи прокладаються по зовнішніх стінах будівель і споруд відкрито, потрібне суворе дотримання безпечної відстані від провідника до вікон, дверей, електричного електронного і іншого устаткування.

Заземляючий пристрій призначено для рівномірного розподілу струмів блискавки по заземлювачу і відведення їх в землю. Складається із заземлювачів, які можуть бути мідними нержавіючими і оцинкованими сталевими смугами, стержнями, трубами, і сполучаючих провідників.

Заземлювачі бувають:

  • поверхневий (кільцевий);
  • глибинний;
  • фундаментний.

Зовнішній блискавкозахист: замовити

Наша компанія надає послуги з проектування і монтажу зовнішньої і внутрішньої системи блискавкозахисту будівель і споруд по регіонах України.

! Грамотно спроектований блискавкозахист збереже не лише матеріальні цінності, але і життя людей.

Перевірка державного пожежного нагляду проводиться в відповідності з: