Часто доводиться чути від замовників питання: «уди передаватиметься сигнал від пожежної сигналізації, яку ви мені поставите? Якщо спрацює датчик – приїдуть пожежники?»
Постараємося відповісти на це питання зрозуміло, чесно і без зайвих технічних складнощів.
На більшості об'єктів сигнал на пульт пожежної частини не передається. Як правило. Є виключення. Але про них у кінці. На те вони і виключення.
Що ж станеться при спрацьовуванні датчика (наприклад, димового)? Включаться звукові сирени і світлові табло, щоб оповістити про займання людей, що знаходяться в приміщенні, і вказати їм шлях до порятунку. Люди, відповідно, почнуть свідомо евакуюватися, подзвонять на «101»,зроблять заходи по порятунку матеріальних цінностей, ну і так далі - по інструкції.
А вночі, або коли на об'єкті нікого немає (увесь колектив дружно пішов у відпустку)? Користі від включення сирени, погодитеся, не багато – тільки якщо почують перехожі на вулиці або сусіди.
Тому по чинних нормах сигнал від пожежної сигналізації повинен передаватися в приміщення, де цілодобово сидить черговий і є міський телефон. Саме черговий при вступі сигналу від пожежної сигналізації повинен викликати – кого? правильно! - пожежників.
На практиці роль приміщення з цілодобовим чергуванням часто виконують кімнати служби охорони у бізнес-центрах, будки охоронців, кімнати вахтерів, конс'єржів і т.д. Окрім наявності телефонного зв'язку до таких приміщень пред'являється ще цілий ряд вимог, в які ми зараз вдаватися не будемо.
Добре, якщо приміщення, де чергують 24 години, – недалеко. Ну, хоч би в тій же будівлі, що і Ваш офіс (магазин, склад, виробництво). якщо ні? Іноді від приміщень, в яких встановлюється пожежна сигналізація до найближчого цілодобового поста досить далеко : прокладати дротяну лінію дорого і не завжди можливо. У такій ситуації рятують радіоканальні передавачі, але і у них радіус дії – метрів 500-600.
Якщо цілодобового поста в радіусі 500 метрів немає? Або просто охоронець (конс'єрж) не бажає стежити за викликом сигналу від пожежної сигналізації з Ваших приміщень (любить вночі подрімати і взагалі йому за це не платять і т.д.)? Вихід є – підключіть сигналізацію до моніторингової системи какого-небудь підприємства з ліцензією ГУ МНС.
Ах так, трохи не забули:якщо Ви хочете становити пожежну сигналізацію - зателефонуйте нам, ми зробимо це грамотно і за розумні гроші.
Автор статті: Олена Гуріненко
Знижка 10% від ціни конкурентів.
Cкидки при замовленні монтажу пожежної сигналізації в листопаді!
© 2006–2021 ООО «ЭКСПЕРТ 112»
Компанія діє на підставі лицензій ДСНС Украіни.
(063) 112-112-1
[email protected]
expert112ukr
01004, г. Киев, ул. Пушкинская, 25,
офис 33, 3 этаж Схема проезда