48
(063) 112-112-1
РУС | УКР
 

Вимір опору ізоляції

Измерение сопротивления изоляции<

Від стану електроізоляції безпосередньо залежать втрати електричного струму, пов'язані з можливістю його витоку з електросистеми через ділянки з неякісною ізоляцією, її безпека для людини і можливість тривалої безаварійної роботи. Для того, щоб подібних проблем не виникало, необхідно точно дотримуватися правил проектування і експлуатації електромереж.

Вимір опору ізоляції з використанням спеціальних методів і устаткування повинен регулярно проводитися на усіх електричних лініях і мережах, тільки так можна заздалегідь виявити міру зношеності ізоляції і її ізолюючі якості.

Кваліфікований вимір ізоляції

Кваліфікований вимір ізоляції полягає в вимірі опору ізоляції усіх дротів і з'єднань електромережі.

Проводити такі випробування і виміри, виконані за допомогою спеціального оборудования-мегамометра, можуть тільки фахівці електролабораторій, що мають відповідний доступ і дозвіл для здійснення вимірювальних робіт.

Залежно від кількості дротів в електричній лінії, виконується різна кількість вимірів, як правило, від 5 до 15-ти. Результатом виміру ізоляції є основні показники, величина яких впливає на ухвалення рішення про придатність ізоляції і її заміну:

  • Опір ізоляції постійному струму, визначається шляхом виміру струму витоку, що проходить через ізоляцію при проходженні через провідник постійного струму;
  • Коефіцієнт абсорбції ізоляції - краще всього перевіряється при вологій ізоляції;
  • Коефіцієнт поляризації ізоляції - один з основних показників старіння ізоляції, що вказує здатність заряджених часток діелектрика, переміщатися під впливом електричного поля.

В процесі проведення випробувань електричної системи, ведеться типовий технічний звіт.

Технічний звіт і протоколи випробувань, складені за даними перевірки кожної електричної системи, завіряються круглими печатками лабораторії електровимірювання, що проводить перевірку.

Що може статися, якщо не зробити вимір опору ізоляції і заземлення?

Сучасний будинок оснащений безліччю електроприладів - пральна машина, посудомийна машина, витяжні системи, електроплита, холодильник, комп'ютер - всього і не перерахуєш.

Одна з найважливіших цілей при установці електроприладів - забезпечення безпеки для людини. Цю роль виконує заземлення - електричне з'єднання предмета з матеріалу, що проводить, із землею. Основне призначення заземлення являється захист людини від поразки електрикою.

Заземлення подовжує термін служби електроприладів, це особливо відчутно при закупівлі дорогої техніки, вона прослужить набагато довше.

Найбільша небезпека поразки струмом підстерігає в місцях підвищеної вологості - на кухні, у ванній.

Якщо у будь-якій частині електропроводки або електроприладу (пральної машини, чайника і т. д.) порушиться ізоляція, від чого фазний дріт торкнеться нульового, станеться коротке замикання. Оскільки опору в місці контакту немає, і струм в контакті почне швидко рости, тим самим він розплавить дроти і приведе до небажаних наслідків: від перегорання приладу до виникнення пожежі.

Для захисту від короткого замикання служить запобіжник, вставлений у фазний дріт, при зростанні струму він згорить і розімкне ланцюг до того, як станеться займання. При цьому згорілий запобіжник замінюється новим.

Автоматичні запобіжники у разі короткого замикання розмикають ланцюг за допомогою електромагнітного розчіплювача, що реагує на скачки струму. Ці запобіжники зафіксовані в кожному будинку, вони захищають і внутрішній і зовнішній ланцюг.

Власників будинків, що окремо стоять, приватних котеджів і дач підстерігає така потенційна загроза, як удар блискавкою. Щодоби на землі відбувається близько 44 тис. гроз. І при цьому кожну сек. 2000 блискавок ударяється в землю.

Що ж може статися якщо блискавка вдарить у ваш будинок?

Добре заземлені будівлі залишаться неушкодженими. Проте, якщо ви не потурбувалися про заземлення, то результати такої безпечності мають вірогідність обійтися дуже дорого: у кращому разі необхідно буде викинути усю техніку, в гіршому - може статися пожежа.

А якщо це станеться вночі, то сумніву відносно доцільності заземлення відпадуть самі собою.

Необхідно взяти до уваги той факт, що ефективність заземлителя знаходиться залежно від грунтових умов, з цієї причини заземлители підбираються виходячи з розрахунків для конкретного грунту.

Для монтажу захисного заземлення необхідно в обов'язковому порядку звати професіоналів, які проведуть необхідні розрахунки і запропонують найбільш відповідне рішення саме для вашого будинку.

Це стане служити вам гарантією захищеності сім'ї і усього вашого майна.

Щоб зробити замовлення або отримати детальнішу інформацію про вимір опору ізоляції — зверніться до наших фахівців.

Нормативна документація: